VÍKENDOVÁ VYJÍŽĎKA DO ROSIC U BRNA

 

26.8.2011 v půl šesté večer jsme vyjížděli od hasičské zbrojnice v Dlouhém Mostě ve složení, Rozbuch, Langoš, Koudel, Jirka a Ruda.

Na první zastávku v Jičíně na benzínové pumpě jsme jeli přes Záskalí, Hodkovice n/M, Paceřice, Turnov, Sedmihorky, Ktová a Libuň.

Po příjezdu k ATC Lázně Bohdaneč kam jsme cestou trošku zabloudili jsme usoudily že zvolíme jiný kemp protože se zde konal rockový festival a my se bály že se nevyspíme, tak jsme začali pátrat po nejbližším kempu a po radě domorodců jsme jeli do ATC Buňkov,

po ubytování a postavení stanů jsme se šli navečeřet od hospůdky u kempu kde zavírali dle našeho gusta celkem brzo v 22:30 kde nevařili a my se na sytili jídlem od našich drahých poloviček.

Ráno cca v 6:30 jsme šli do té samé hospůdky se nasnídat (snídaně byla přepychová), po snídani jsme šli balit stany a bagáže.

Asi kolem deváté za námi dorazil Jirkův kamarád Vojta na ČZ 250 s PAV40 a společně jsme vyrazili směr Žďár na Sázavou, jeli jsme samými vesničkami a to přes Přelouč, Nový Dvůr, Jetonice, Starý Dvůr, Seč, Horní Bradlo, Slavíkov a Ždírec na Doubravou.

Před Žďárem nad Sázavou jsme si udělali na benzínové pumpě přestávku,

v nedalekém Žďáru jsme jeli na oběd do místní restaurace, kde Langoš hlídal na parkovišti motorky a dozvěděl se od místních o srazu veteránů na náměstí kam jsme po obědě na chvíli zavítali.

Po prohlédnutí veteránů jsme pokračovali směr Rosice u Brna přes Jámy, Radešín, Heřmanov, Vlkov, a Velkou Bíteš.

Po příjezdu do Rosic jsme zjistili, že pan Trávníček (sběratel motorek) musel narychlo odjed na Vysočinu, takže jsme vyrazili do místa druhého noclehu a tím byl ATC Radka u Brněnské přehrady, po ubytování jsme pomohli správci vytlačit z kempu již několik let nežádoucí a rozpadajícíse karavan, poté jsme šli hledat nějakou hospůdku v okolí přehrady kde vaří a našli jsme, po povečeření několika langošů (dal si i Langoš :-)) jsme debatili o tom, co jsme cestou potkávali, co nás ještě čeká a kam pojedeme.

Kolem 23 hodiny, když jsme šli tmou do kempu tak pršelo, nikde nesvítilo pouliční osvětlení takže cesta byla zajímavá ale nakonec se podařilo dorazit, po několika větách "namaž tu baterku" (vědí pouze zasvěcení) se nám v dešti, zimě a ve stanu podařilo usnout.

Ráno jsme se probudili asi v šest hodin, bylo po dešti a velká mlha která se během hodiny při balení stanů a bagáže rozpustila, se správcem kempu jsme se vyfotili a vyjeli cestou k domovu.

V předvečer jsme se dohodli že při zpáteční cestě domů se zastavíme prohlédnout propast Macochu a tak jsme po snídani na benzínové pumpě v Kuřimi vyrazili směr Macocha, tam jsme se vyfotili u propasti a podebatili kudy pojedeme domů. Na prohlídce propasti Macocha jsme bohužel nebyli protože to je pouze na objednání předem, které jsme neměli.

Na obědě jsme byli v restauraci na náměstí v Litomyšli, vyfotili se u sochy Bedřicha Smetany a pokračovali dál, s malou přestávkou na benzínové pumpě před Hradcem Králové jsme kolem půl šesté dorazili domů do Dlouhého Mostu kde jsme se po ujetí dohromady 577,3 km na motorce, třech dnech, dvou nocích pod stanem, jsme se vyfotili, krátce podebatovali v restauraci Loterie  a rozjeli se domů.

Víkendová vyjížďka do Rosic u Brna byla SUPER, užilo se mraky legrace a hlavně jízda na motorce krásnou českou krajinou na československé motorce je k nezaplacení.

A pro ty co jeli s námi a nebo znají z vyprávění "JAK SE TO OUVÁS ŘEKNE". 

Všechny fotky z vyjížďky ZDE