SRAZ MOTOCYKLŮ ČESKOSLOVENSKÉ VÝROBY 

  ZRCADLOVÁ KOZA JARO 2011 

14.5.2011 jsme se vydali z Dlouhého Mostu v hojném počtu 13ti motorek a jednoho Velorexu na sraz motocyklů československé výroby v Loužku u Turnova v areálu Restaurace Zrcalová koza, na sraz jsme vyjeli od hasičské zbrojnice v Dlouhém Mostě něco málo po půl deváté.

K "zrcadlovce" jsme dorazili s menší dotankovávací pauzou v Hodkovicích nad Mohelkou dále pak přes Jílové, Bezděčín, Frýdštejn, Malou Skálu a Rakousy kolem třičtvrtě na deset, po zaplacení vstupného a zaparkování strojů jsme se vydali okukovat skvosty československé výroby a debatit s jejich majiteli.

Před jedenáctou hodinou se všichni začali připravovat na spanilou jízdu a v jedenáct jsme vyrazili, při rozjíždění celé kolony jsme pochopili rčení "JAWA dělá planetu modrou" .

První zastávka (32km) byla v muzeu motocyklů JAWA v Rabakově kam jsme jeli přes Turnov, Všeň, Žďár, Žehrov, Kamenici, Dobšín, Horní Bousov, Dolní Bousov, Skyšice, Řitonice, Domousnice a Rabakov muzeum kde jsme se občerstvili, prohlédli muzeum, poklábosili a kolem jedné hodiny se vydali na druhou zastávku (30km) v Příšovicích u rybníku Písečák, po občerstvení kolem třetí hodiny jsme se vydali přes Přepeře, Čtveřín, Doubí, Husu, Odolenovice, Frýdštejn, Malou Skálu a Rakousy zpět k restauraci Zrcadlová Koza odkud jsme v jedenáct hodin vyjížděli.

Po úspěšném absolvování spanilé jízdy cca 190 motorek československé výroby se rozjela zábava a vyhlašování tomboly, v půl šesté se naše partička vydala domů,  protože jsme usoudili že popíjet a pak jed domů by nebylo zrovna to správné, lepší by bylo se sejít doma v hospůdce a zrekapitulovat celý SUPER den.Při odjezdu ze Zrcadlové kozy nás nepatrně zdržela technická závada na JAWĚ 250 Toma, ale vše se vyřešilo a my jsme se mohli vydat k domovu.

Zábavy bylo hojně, poznali jsme hodně skvělých lidí a plno úžasných strojů. A jeden příklad za všechny ČZ 150c roku výroby 1951.

 

Jestli se chcete podívat na pár fotek ze srazu tak ZDE